Stock Clearance | Tot 60% korting op ski's, snowboards en splitboards van vorig seizoen
Kies uw locatie

Faction Prodigy 1 26/27

€ 549,00
+ Gratis montage
Bindingen toevoegen
Maak een ski-set en profiteer van onze set-prijzen. De binding wordt gratis gemonteerd op de ski. Je kan je montagegegevens in de winkelmand of later via e-mail doorgeven.
Ski stokken
Voeg een skistok toe met een voordelige setprijs van minimaal 20% korting op de reguliere verkoopprijs.
Gratis Snowcountry Skitas
Gratis skitas bij aankoop van deze ski. Zolang de voorraad strekt.
check-circle exclamation-circle dots-circle-horizontal
Showroom pickcode QR

Showroom pickcode

Scan met de pick-app

Eigenschappen

Niveau

Beginner
Licht gevorderd
Gevorderd
Vergevorderd
Expert

Persoonlijkheid

Soft & Playful
←
•
→
Stiff & Aggressive

Bochten

Kort
Midden
Lang

Grip

Weinig
←
•
→
Veel

Condities

Zacht
←
•
→
Hard
Belangrijke details
Seizoen 2026-2027
Niveau Licht gevorderd, Gevorderd, Vergevorderd
Radius 17m @ 178cm
Ski Afmetingen 120-88-112
Freestyle Intended Use Park & Pipe, All-Mountain Freestyle
Country of origin BG

In het kort

De Faction Prodigy 1 is een parkgerichte ski voor gevorderde skiërs die veelzijdigheid zoeken op zowel de piste als in het park. Met een 10 mm smallere taille dan de Prodigy 2 maakt hij snellere kantwissels en biedt hij nauwkeurige controle op geprepareerde pistes. De populierenhouten kern versterkt met essenhout geeft extra duurzaamheid en de kracht om harde landingen en intensief gebruik in het park aan te kunnen. Met een goede balans tussen speelsheid en stabiliteit is de Prodigy 1 ideaal voor skiërs die hun freestyle skills willen ontwikkelen en toch van de piste willen genieten.

In detail

Rocker Camber Rocker
De ski is makkelijk te draaien door zowel een omhoogstaande tip als tail. Door de camber onder de voet biedt het midden van de ski grip op hardere sneeuwsoorten. Ski’s met dit profiel worden graag vanuit een wat centralere houding geskied.

Poplar Core
Populier is een lichtgewicht, duurzaam zachthout dat bekend staat om zijn flex, pop en trillingsabsorptie. Het wordt uitsluitend gebruikt in deze skikern, verbetert de prestaties en biedt torsiestabiliteit voor indrukwekkende grip op de afdaling.

Carbon/rubberen stomp pad
Onder de voet, net boven de rand, is een 600 mm lange en 15 mm brede versterking van carbon en rubber aangebracht, die extra duurzaamheid geeft aan deze veelzijdige all-mountain ski. Deze laag beschermt niet alleen de houten kern tegen schokken op rails, maar verbetert ook de stabiliteit en absorbeert trillingen onder je schoenen, waardoor landingen soepeler verlopen voor zowel jou als je ski's.

XL 2.5mm Edges
Extra dikke staalkanten om ervoor te zorgen dat de ski's meer misbruik aan kunnen en langer meegaan.

Directional Twin
Een smallere tail dan de tip die zorgt voor ultieme downhill prestaties. De Twin-tip in de tail stimuleert speelsheid en een freestyle houding, waardoor switch skiën geen enkel probleem is.

Elliptische sidecut
De Elliptical Sidecut bestaat uit een langere radius onder de voet en kortere radii in de tip en tail van de ski. De lange radius onder de voet zorgt voor sneller en gemakkelijker pivoteren, terwijl een kortere radius in de tip en tail resulteert in het gemakkelijker initiëren van bochten. Deze sidecut maakt een grote verscheidenheid aan bochtenlengtes, hoeken en montageposities mogelijk.

Sidewall Constructie
Een duurzame PU-zijwand sluit de gelaagde skiopbouw af en beschermt deze tegen invloeden van buitenaf. Tegelijkertijd versterkt de sidewall de constructie en zorgt deze voor een efficiëntere krachtoverdracht naar de kanten. Dit resulteert in meer grip, betere stabiliteit op snelheid en een nauwkeuriger stuurgedrag. Daarnaast verhoogt de sidewall de duurzaamheid en weerstand tegen stoten voor langdurige prestaties.

Faction Montagepunt advies
Het Faction Collective-montagepuntadvies: een verschil in montagepositie kan je ski-ervaring enorm verbeteren

Newschool +3cm: je hunkert naar een speelse ski voor twin-tip-geïnspireerd rijden.

Progressive +1,5: geweldige veelzijdigheid, carven & slashen, het beste van twee werelden.

Classic biedt optimale carve-eigenschappen en flotatie in diepe sneeuw.


Technische specificaties

Freestyle 120 88 112
Tip & Tail Rocker
Technische

Kenmerken

  1. Freestyle
    Shape

    Freestyle

    De shape van een freestyleski is ontworpen voor tricks, sprongen en creatief gebruik van het terrein. De vorm houdt de ski wendbaar en makkelijk te sturen en ondersteunt switch skiën en gebruik in het park.

  2. Tip & Tail Rocker
    Profiel

    Tip & Tail Rocker

    Een Tip & Tail Rocker-profiel heeft een eerder oplopende tip en tail met camber onder de voet. Dit maakt de ski makkelijker te draaien en vergroot de veelzijdigheid in zachte en wisselende sneeuw.

  3. Performance Woodcore
    Ski core

    Performance Woodcore

    Ontwikkeld voor meer ondersteuning, precisie en stabiliteit. Dit geeft de ski een directer en krachtiger karakter, vooral bij hogere snelheid en technisch skiën.

  4. Hybrid Cap Sidewall
    Side wall

    Hybrid Cap Sidewall

    Combineert een sidewall-constructie met een cap-constructie binnen dezelfde ski. De sidewall wordt gebruikt waar directe krachtoverbrenging gewenst is, terwijl de cap op andere delen kan bijdragen aan een lager gewicht en een toegankelijker skigedrag.

  5. Stomp Pad
    Core Tech

    Stomp Pad

    Lokale versteviging rond het gebied onder de voet en binding. Gericht op het opvangen van hoge belasting en harde landingen, waardoor dit deel van de ski extra ondersteuning en duurzaamheid krijgt.

  6. Medium
    Flex

    Medium

    Biedt een goede balans tussen makkelijk buigen en voldoende ondersteuning. Hierdoor blijft de ski toegankelijk bij rustig skiën, maar geeft hij ook meer stabiliteit en controle wanneer tempo en belasting toenemen.

  7. Midden
    Radius

    Midden

    Met een radius van 17m @ 178cm biedt deze ski een goede balans tussen makkelijk insturen en rust op snelheid. Hij voelt voorspelbaar in korte tot middellange bochten en blijft stabiel wanneer het tempo toeneemt.

Maattabel

Faction Prodigy 1

Size158164171178184
Tip width(mm)120120120120120
Waist width(mm)8888888888
Tail width(mm)112112112112112
Radius - Sidecut(m)1315161719
Weight per ski(g)15001580164017501800