Stock Clearance | Tot 60% korting op ski's, snowboards en splitboards van vorig seizoen
Kies uw locatie

Burton Sketch Artist 25/26

€ 729,95
€ 499,00
Snowboardbindingen -20% korting
Voeg een binding toe voor onze voordelige setprijzen.
check-circle exclamation-circle dots-circle-horizontal
Showroom pickcode QR

Showroom pickcode

Scan met de pick-app

Eigenschappen

Persoonlijkheid

Soft & playful Gemiddeld Stiff & aggressive

Niveau

Beginner
Licht gevorderd
Gevorderd
Vergevorderd
Expert
Belangrijke details
Seizoen 2025-2026
Stijl Freeride, Carve
Profiel Camber-Rocker
Vorm Directional
Persoonlijkheid Medium-Stiff & Responsive
Snowboard Vezels Kern Full Carbon

In het kort

De Burton Family Tree Sketch Artist vervaagt de grens tussen kunst en sport. Een echt all-mountain canvas voor creatieve snowboarders. Met zijn directionele shape, progressieve sidecut en uitgebalanceerde breedte combineert dit board precisie en float als geen ander. Het is het meest freestyle-georiënteerde board in de Family Tree-lijn: snel van kant naar kant, stabiel in poeder en speels op side hits. Geïnspireerd door de slechtvalk op de topsheet is hij gebouwd voor snelheid, wendbaarheid en visie. Een meesterwerk in beweging, voor rijders die de berg als hun kunstwerk zien.

In detail

PROFILE

  • Camber
    Met zijn responsieve vering verdeelt camber het gewicht gelijkmatig over de gehele lengte van het board, wat zorgt voor soepele, continue kantcontrole van tip tot tail. De P’s! Power, Pop. Precision, Predictability! Camber staat voor krachtige bochten en springerige precisie en sluit daarmee naadloos aan bij de kernwaarden van het boardontwerp.
  • Pro Tip
    Een getaperede tip en tail dikte, verminderd swing weight en geeft meer wendbaarheid.


CORE

  • Superfly II 700G - Dualzone EGD Core
    Sterker en lichter hout in specifieke delen van de kern voor meer pop en kracht, zonder extra gewicht. De Dual Zone EGD bestaat uit loodrecht geplaatste houtlaminaten aan weerszijden van de channel langs de staalkant. De sterkere houtvezels staan evenredig aan de rest van de kern wat zorgt voor een constante druk en grip op de staalkant bij de binding.
  • Squeezebox
    De constructie geeft door variatie in de dikte van de kern een twist aan de flexibiliteit. Dikkere zones zijn stijver en bouwen meer voorspanning op bij het pressen, terwijl de dunnere zones flexibeler zijn en dus makkelijker verbuigen. Bij elkaar zorgen de dikkere en dunnere zones voor een levendiger board met meer pop.


REINFORCEMENTS

  • 45° Carbon Highlights
    Carbon Highlights optimaliseert elke laag van de glasvezelmatrix en voegt een volledige tip-to-tail carbonlaag toe om het gewicht te verminderen en het torsiegevoel te verfijnen om verschillende rijkarakteristieken te bereiken. Een vezelhoek van 45 ° zorgt voor een agressievere rit. Bottom Glass = Uni-Direction Carbon & -45 ° / + 45 °. Top Glass = -45 ° / + 45 ° & Uni-Direction Glass (0 °).


BASE

  • Sintered WFO Base
    Een sintered base waar van tevoren al een speciale wax word aangebracht diep in de base van het board. De sintered base met hoge dichtheid is ultra duurzaam en de poriën van het belag blijven het hele seizoen “wide f*cking open”(WFO).


SIDEWALL & EDGES

  • ABS (recycled) Sidewall
    ABS is duurzamer en beschermt de kern beter tegen vocht en impact. Burton recycled zo veel mogelijk van de materialen, ook de ABS sidewall wordt bij de meeste snowboards vervaardigd uit gerecyclede materialen.


OTHERS

  • The Channel
    The Channel is het antwoord van Burton op het monteren van bindingen op je board. Het kanaal maakt het mogelijk om oneindige aanpassingen te doen aan je 'stance'. Met je voeten dichter bij het board en minder inserts in het board, zal het board volledig en natuurlijk buigen zoals het bedoeld is. Traditionele montagesystemen laten het board niet buigen onder de voeten van de rijder, waardoor een 'dode plek' ontstaat. Verenigbaar met alle belangrijke bindingen (niet alleen Burton-bindingen).

  • Infinite Ride
    De meeste boards hebben de perfecte flex direct uit de wrapper, maar na een paar weken is het board ingebroken en is het een stuk flexibeler dan de bedoeling was. Infinite Ride is een methode waarbij het board eigenlijk stijver wordt gebouwd dan nodig is om zo na het inbreken de perfecte flex te hebben. Dit gebeurt door middel van een machine die het board inbreekt voordat het de sneeuw heeft geraakt.
  • Super Sap Resin
    Super Sap Epoxy is een hars dat is opgemaakt uit biologische materialen, in tegenstelling tot conventionele epoxies. Het heeft hierdoor een 50% kleinere carbon uitstoot.


Technische specificaties

Directional
Directional
Camber-Rocker
Technische

Kenmerken

  1. Camber-Rocker
    Profiel

    Camber-Rocker

    Camber-Rocker - Dit profiel combineert camber onder en achter de voeten met rocker richting de nose. De camber geeft kantengrip, stabiliteit en power, terwijl de rocker in de nose bochten makkelijker inzet en extra float biedt in poeder. Je komt dit directionele profiel vooral tegen in all-mountain-, freeride- en powderboards.

  2. Directional
    Shape

    Directional

    Directional - Bij een directional snowboard zijn de nose en tail bewust verschillend ontworpen en rijden we voornamelijk in één richting. De nose is vaak langer en breder, terwijl de stance verder naar achteren is geplaatst. Dit noemen we taper en setback. Daarnaast is de flex van de tip vaak softer dan de tail. Deze combinatie zorgt voor extra drijfvermogen in poeder, een soepele bochtinzet en meer stabiliteit op snelheid. Directional shapes zie je vooral bij all-mountain-, freeride- en powderboards.

  3. Sintered
    Base Speed

    Sintered

    Sintered Base - Een sintered base wordt onder hoge druk samengeperst en heeft een poreuze structuur die veel wax kan opnemen. Hierdoor glijdt de base sneller en blijft hij beter presteren bij wisselende sneeuwcondities. Het materiaal is harder en beter bestand tegen slijtage dan een extruded base, maar vraagt wel om regelmatig waxen en is lastiger te repareren. Een goede keuze voor gevorderde riders die snelheid en prestaties belangrijk vinden.

  4. Medium-Stiff & Responsive
    Flex

    Medium-Stiff & Responsive

Maattabel

SIZECHART

FT Sketch Artist Sizechart
Size 147 151 155 159 163
Nose Length290295300305310
Running Length10051035106510951125
Tail Length175180185190195
Overall Length14701510155015901630
Effective Edge10741106113711691200
Nose Width293.4304.6312.7319.9328.0
Waist Width246256263269276
Tail Width275.4286.6294.7301.9310.0
Taper1818181818
Radius6.66.87.07.27.4
BendCamberCamberCamberCamberCamber
Stance Width (mm)505530530560560
Stance Setback (mm)-12.5-12.5-12.5-12.5-12.5
MountingChannelChannelChannelChannelChannel
Rider Weight (lb)100-170120-200120-200150-220180-260+
Rider Weight (kg)45-6854-8254-8268-9182-118+