Spark R&D
Surge ST Pro 23/24
€ 779,95
€ 575,00
Splitboard interface -10% korting
Als de Ride interface (voor het afdalen) niet zit inbegrepen bij de binding dan staan hier de mogelijk opties.
Splitboard crampons -10% korting
Stijgijzers bieden extra grip en zijn onmisbaar voor het overbruggen van steil of ijzig terrein.
check-circle exclamation-circle dots-circle-horizontal
In het kort

De Spark R&D Surge ST Pro heeft wat wijzigingen ondergaan. De Surge Pro is naast dat hij erg licht is (+/- 140gram lichter dan de Surge) ook een stuk stijver en responsiever. Deze besparing en verandering in flex wordt voornamelijk behaald uit het vervangen van de hardware, carbon in de highbacks and Pebax platic in de straps. ST staat voor 'smooth touring' waarbij wrijving en slijtage worden geëlimineerd. Deze binding is de meeste stijve uit de Spark-lijn en daarmee geschikt voor de grotere rijders of big chargers die er lange dagen op uit trekken in de backcountry.

In detail

PERFORMANCE

De Spark R&D Surge ST Pro is een echte grammenjager. De Carbon Reinforced Asym Rip N’ Flip Highback is stijver en lichter dan de normale variant. Alle hardware en de heel loops zijn vervangen door het ultra lichte 7075 Aluminium. Deze onderdelen zijn hierdoor maarliefst 65% lichter dan de metalen variant. Het karakter van de Surge ST Pro lijkt op die van de Surge ST, echter is de flexibiliteit afgenomen. De licht gewicht eigenschappen zit met name in de gefreesde CNC baseplate, ontdaan van al het onbenutte materiaal. De sidewalls van het chassis zijn deels gevuld gebleven om de duurzaamheid en kracht te bevorderen. De bindingen zijn uitgerust met Smooth Touring (ST) touring brackets, deze brackets zijn gemaakt van een mix aluminium en thermoplastics waardoor de wrijving verminderd wordt en dus de levensduur omhoog gaat.

  • Surge ST Pro CNC Base Plate
  • Carbon Surge ST Pro Asym Rip 'N' Flip Highbacks
  • Aluminum Heel Loops
  • Hollow Pivot Pins

COMFORT

De Arc ST Pro en de Surge ST Pro zijn beiden uitgerust met de Full Pebax Plastic Pillow Line Straps. Deze straps zijn lichter, dunner en beter bestand tegen koude dan de normale Pillow Line straps. De straps zijn 3D-geshapede uit één enkel stuk kunststof.Dit geeft ze een goede levensduur en beter vervormbaar, zodat ze optimaal aansluiten op je boot. De ST Whammy Bar heelriser is ingebouwd in de baseplate en zorgt ervoor dat de crampons, ongeacht de heelriser, volledig aangrijpen. De Whammy Bar heeft een ST-overmold. Tijdens het overmold proces word plastic over de metalen onderdelen gegoten om hem sterker en duurzamer te maken. Spark R&D maakt gebruik van time-tested Burton Buckles bij al hun sluitingen.

  • Pebax plastics Surge ST Pro Pillow Line straps
  • Ladders
  • Burton Buckles

TOURING

De Spark R&D Arc ST maakt gebruikt van het bekende Tesla T1 systeem. Dit systeem werkt met een heelriser in de baseplate het Snap Ramp kliksysteem voor het omzetten van interface. De binding is hiermee eenvoudig te monteren op Voile en Spark pucks.

  • Tesla T1 System



SIZECHART

Specification
Spark R&D Unisex Bindings Sizechart
SizeUS Men'sUS Wmn'sEURMondo
XS <7 <8 <39 <24.5
S 7-8.5 8-9.5 39-41 24.5-26
M 8.5-10.5 8-9.5 41-43 26-27.5
L 10.5+ 11.5+ 43+ 27.5+

Belangrijke details
Seizoen 2023-2024
Gewicht 620g